زیان تعصب در «طب سنتی و طب نوین» گریبان مردم را می‌گیرد

طب سنتی و اسلامی (طب الرضا) دیدگاهتان را بیان کنید

عدۀ زیادی از پزشکان طب رایج، به‌کلی، منکر خاصیت و اثر مفید در گیاهان دارویی هستند و داروهای گیاهی را به‌سُخره می‌گیرند ولی باید دانست که زیان افراط و تفریط بین اطبای طب سنتی و طب رایج فقط نصیب بیماران می‌شود و بس.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, امروزه موضوع درمان با گیاهان دارویی بین افراد جامعه بسیار مطرح می‌شود و افراد خیلی زیادی به معالجه با داروهای گیاهی علاقه پیدا کرده‌اند و از طرفی تبلیغات واحدهای تولیدی داروهای گیاهی باعث شده است, موجب علاقمند شدن بیشتر افراد جامعه برای درمان با گیاهان و داروهای گیاهی شده است.

تمایلات طبیعی و فطری مردم موجب شده است که بیشتر به‌طرف داروهای گیاهی سوق پیدا کنند، البته ناگفته نماند که پایه بسیاری از داروهای شیمیایی نیز گیاهان دارویی است.

واحدهای تولیدی دارویی، اخیراً، برای ترویج فرآورده‌های خود، تسلیم تمایلات عمومی مردم می‌شوند و عین گیاهان دارویی را با هم مخلوط می‌کنند و به معرض فروش می‌گذارند مثلاً امروزه دم‌نوش‌های گیاهی متعددی تبلیغ می‌شود و افراد بسیاری از آنها استفاده می‌کنند.

بسیاری از پزشکان طب رایج درمان با داروهای گیاهی را مسخره می‌کنند

در عین حال، عدۀ زیادی از پزشکان طب رایج، به‌کلی، منکر خاصیت و اثر مفید در گیاهان دارویی بوده و سخت پایبند و علاقه‌مند به داروهای سنتتیک و شیمیایی هستند و معتقدان به داروهای گیاهی را مسخره می‌کنند.

به‌نظر بسیاری از افراد, چه متخصصان طب سنتی یا طب رایج که از روی تعصب حرف می‌زنند و راه افراط و تفریط طی می‌کنند؛ زیان این افراط و تفریط بین اطبای طب سنتی و طب رایج فقط نصیب بیماران می‌شود و بس.

تعداد بسیار زیادی از داروهای خارجی که منشأ گیاهی دارند و در همه جا و در تمام کشورهای جهان رواج دارد, دارای آسیب و زیان‌های جبران ناپذیر است, اما زیان بعضی از آنها کم و ضرر بعضی فوق العاده زیاد است.

از طرفی اُنس و عادت عمومی به تجویز داروهای شیمیایی و از طرف دیگر، تبلیغات مؤسسات سازندۀ داروها مانع می‌شود که زیان این داروها علنی شود.

گیاهان دارویی نیز عوارض دارند

بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که داروهای گیاهی بی‌عارضه هستند که باید به این افراد عرض کرد که گیاهان دارویی نیز عوارض جانبی دارند و مقالات متعددی در این زمینه وجود دارد, پس نمی‌توان به‌خاطر عوارض جانبی، داروهای شیمیایی را رد کرد.

همچنین بسیاری از داروهای شیمیایی موجود، منشأ طبیعی و گیاهی دارند و هر داروی مؤثری که درمان با گیاهان شناخته شود, باز هم باید در یک کارخانه داروسازی تهیه شود یعنی روی آوردن به گیاهان دارویی باز هم به کارخانۀ داروسازی ختم می‌شود.

بخش دیدگاه ها بسته است.

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
خروجی نوشته ها خروجی دیدگاه ها