حجامت غیراصولی موجب دفع مواد بی‌زیان و مفید از بدن می‌شود

طب سنتی و اسلامی (طب الرضا) دیدگاهتان را بیان کنید

یک دستیار تخصصی طب سنتی با بیان چگونگی حجامت علمی گفت: حجامت غیراصولی موجب دفع مواد بی‌زیان و مفید از بدن می‌شود.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, ناصر رضایی‌پور درباره اینکه حجامت علمی چگونه است، اظهار داشت: اگرچه حجامت می‌تواند بخشی از یک طرح درمانی برای دفع اخلاط انباشته‌شده در بدن باشد، اما به‌جز برخی استثنائات بسیارخاص و کم‌شایع، هرگز نباید پیش از درمان‌های مقدماتی تغذیه‌ای و دارویی انجام شود.

به‌گفته وی به‌کار بستن این درمان‌های مقدماتی غذایی و دارویی، بسیار ضروری است زیرا ماده مزاحم، باید قابلیت و آمادگی دفع از راه عروق مویرگی را پیدا کند و به‌اصطلاح حکما، «نضج» بیابد و به قوامی برسد که قابل ورود به عروق باریک در سطح بدن شود؛ و پس از آن است که در زمان مناسب، می‌توان هدفمندانه آن را از عروق مویرگی سطحی بدن کشید و دفع کرد.

حجامت غیراصولی موجب دفع مواد بی‌زیان و مفید از بدن می‌شود

این دستیار تخصصی طب سنتی افزود: بدون در نظر داشتن این ملاحظات، حجامت موجب دفع مواد بی‌زیان و مفید از بدن می‌شود و به ضعف عضو منجر می‌‌شود.

رضایی‌پور ادامه داد: مثلاً اگر فردی با شکایت از بی‌خوابی و با تشخیص سوءمزاج سوداوی مغز، بلافاصله مورد حجامت قرار گیرد، نه‌تنها مادۀ سودا در مغز کاهش نمی‌یابد بلکه حتی غلیظ‌تر می‌شود و موجب ضعف سیستم عصبی نیز می‌‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین کسانی که به‌قصد کاهش غلظت خون حجامت می‌کنند باید بدانند که در صورت رعایت نکردن این تدابیر و در نظر نگرفتن زمان مناسب حجامت، غلظت خونشان افزایش می‌یابد؛ این موضوع، درباره افراد تنومند پرخون بیشتر صادق است.

بخش دیدگاه ها بسته است.

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
خروجی نوشته ها خروجی دیدگاه ها