انتفاع مؤمنین از توسل به روایات طبی ائمه (علیهم‌السّلام) (مقاله انتخابی)

تغذیه و آب درمانی دیدگاهتان را بیان کنید

بسم الله الرّحمن الرّحیم

وصلی الله علی محمّد وآله الطاهرین ولعنه الله علی اعدایهم اجمعین

انتفاع مؤمنین از توسل به روایات طبی ائمه (علیهم‌السّلام)

.
علامه مجلسی (رحمةالله علیه) در بحارالانوار راجع به برکت رجوع مؤمنین به کلام ائمه (علیهم‌السّلام) در موضوع اخبار طبی می‌نویسد:

بعضی از داروهای طب‌النبی و طب‌الائمه (علیهم‌السّلام) ممکن است مناسبتی با بیماری نداشته، اما وقتی شخص با ایمان و مخلص آن را مصرف می‌کند، از آن سود می‌برد، نه به جهت خاصیت و طبع آن بلکه به خاطر توسل به کسی که این دارو از وی صادر شده و یقین و خلوص نیتی که دارد، چنانکه بعضی با تربت امام حسین (علیه‌السّلام) شفا می‌یابند. و من با جماعتی از شیعیان مخلص مأنوسم که در مدار علم و معالجاتشان اخبار روایت شده از ائمه (علیهم السلام) است و بی آنکه به طبیب مراجعه کنند بدنی سالمتر و عمری طولانی‌تر از کسانی دارند که به اطباء و معالجین مراجعه می‌کنند.

(بحارالانوار، ج۵۹، ص۷۶)

.
توضیح: توسل به کلام آسمانی ائمه اطهار (علیهم السلام) آنقدر اثربخش است که فارغ از اینکه داروی ذکر شده در روایت چه باشد و چه اثری بر آن مترتب باشد، به تنهایی شفابخشی میکند! و این یکی از برکاتی است که به واسطه نشر علوم اهل بیت در جامعه، نصیب مردم میگردد و یکی از دلائل ضرورت احیاء طب جامع اسلامی همین نکته است که فضای جامعه به واسطه احیاء این علم به انوار معارف آل الله روشن میگردد و برکات حاصل از آن بالاتر از هر سیاستی برای امت اسلام آینده سازی میکند.

بخش دیدگاه ها بسته است.

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
خروجی نوشته ها خروجی دیدگاه ها