منابع محدود خود را صرف مشتریان نامعقول ننمایید…

آموزش تربیتی, اطلاعات عمومی, مسائل و اخبار روز اجتماعی دیدگاهتان را بیان کنید

منابع شما محدود است ، تعداد نامتناسبی از آنان را به مشتریانی که نامعقول و دردسر ساز هستند اختصاص ندهید.

شما زمان قابل توجه، پول و انرژی که دارید را برای خدمت به مشتری یا کسب‌وکار فدا می‌کنید و یک مشتری یا ارباب رجوع نامعقول می‌تواند قسمت زیادی از آن را بی ارزش کند.

اگر شما تمام تلاش خود را می کنید که یک مشتری را راضی نگهدارید و مشتری هنوز به شما اعتماد نمی کند وقت ان رسیده است که از آن صرف نظر نمایید.

از امکانات خود برای رفع نگرانی های مشتریان خود استفاده کنید که تمایل دارند با صحبت کردن و مذاکره به شما متعهد شوند.

زمانی که شما روی مشتریان معقول خود تمرکز می کنید بصورت خودکار انها سفیران و مبلغ برند و نام تجاری شما خواهند شد.

پتر فادر در کتاب «Customer Centricity»، صاحبان کسب‌وکار را به تمرکز روی مشتریانی که بیشترین اهمیت دارند، تشویق می‌کند: «همه مشتریان شایستگی بهترین تلاش شرکت شما را ندارند و برخلاف گفته‌های قدیمی همیشه به‌طور قطع حق با مشتری نیست. چون در دنیایی که حول مشتری است، هم مشتریان خوب وجود دارند و هم دیگران.»
در کتاب «The 4 hour workweek» نوشته Tim Ferris، نویسنده در ابتدای کتاب، داستانی شخصی خود را با جزئیات بازگویی می‌کند که چگونه نزدیک بود از لحاظ روانی در هم بشکند، چون همیشه سعی می‌کرد همه مشتریانش را راضی نگه دارد. او بعد از مدتی دریافت که تعداد کمی از مشتریان بیشترین انرژی و توان کاری او را در برمی‌گیرند و باعث قسمت بسیار زیادی از اضطراب و نگرانی او می‌شوند. اما راه‌حل او چه بود؟ او اولتیماتومی در اختیار ارباب رجوع گذاشت که: یا کار را به سبک خودش انجام می‌دهد و یا کلا کاری انجام نمی‌شود. نتیجه چه شد؟ برخی از مشتریان طبق خواسته‌های Ferris خود را تغییر دادند ولی عده‌ای از این کار سر باز زدند که همه‌شان ترد شدند. فشار روانی Ferris به شدت کاهش یافت و با قبول ارباب رجوع‌هایی که با مشتری‌ ایده آل از نظر او منطبق بودند، کسب و کارش رونق یافت و به طرف جلو حرکت کرد.

نتیجه‌ای که گرفته شد این است که بیشتر منابع ارزشمند خود را به مشتریان خوب خود اختصاص دهید و از راضی نگه داشتن همه صرف‌نظر کنید. در مقاله قبلی به قانون ۸۰-۲۰ در فروش اشاره کردیم که چه تاثیری می تواند در بهبود یا شکست یک کسب و کار داشته باشد . در این مقاله نیز واضح است که همواره ۸۰ درصد سود شرکت و فروشگاه از ۲۰ درصد مشتریان حاصل می گردد.

ایران صفحه

بخش دیدگاه ها بسته است.

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
خروجی نوشته ها خروجی دیدگاه ها