پاسخ هاشمی به کسانی که از تمایل او به رهبر شدن پس از رحلت امام گفته​اند

مسائل و اخبار روز اجتماعی دیدگاهتان را بیان کنید
ایران > سیاست – همشهری‌آنلاین:
آیا هاشمی رفسنجانی خود را وارث انقلاب می​دانست و گمان می​کرد که باید انقلاب را رهبری و کارگردانی کند؟ این ادعایی بود که در یکی از سخنرانی​های هفته اخیر عنوان شد. اما آیت​الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به این ادعا واکنش نشان داد و گفت: امثال آنها فکر نمی‌کنند که حق چیست و هر چه را مایل باشند می‌نویسند. من نمی‌خواهم با این‌گونه افراد طرف شوم.

خبرآنلاین نوشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه به بیان نکته​ای پرداخت و گفت: یک بار که هنوز امام (ره) در نجف بودند، یکی از همین افراد مطلبی علیه امام موسی صدر نوشته بود که وقتی به امام گفتند، امام یک درسشان را در نجف تعطیل کردند برای اینکه نصیحت کنند که از این کارها نکنید و تاریخ را آلوده نکنید و همانی که هست را بنویسید. امام در نجف استاد بودند.

هاشمی با این مقدمه ادامه داد: وقتی که امام رحلت کردند اولین تصمیمی که همان شب در جماران گرفته شد این بود که کشور نمی‌توانست بدون رهبر بماند. جانشین ایشان هم عزل شده بود. آقایان و رفقا جمع بودند، آنجا تصمیم گرفتند که طبق قانون اساسی شورایی تشکیل بدهیم. شورا را هم سه نفر تعیین کردیم. مرحوم آیت‌الله مشکینی، آیت‌الله موسوی اردبیلی و آیت‌الله خامنه‌ای که این سه نفر شورا باشند. قرارمان این بود که فردا در جلسه خبرگان به این نتیجه برسیم. اما در عمل این‌گونه نشد. یعنی شورا را نپذیرفتند و سی و پنج نفر از اعضای خبرگان رأی به شورا دادند و ۴۵ نفر به فرد رأی دادند و آن طرح منتفی شد. بعد سراغ فرد رفتند. بعضی‌‌ها از آیت‌الله گلپایگانی حمایت می‌کردند که ایشان هم رأی نیاورد. سراغ آیت‌الله خامنه‌ای رفتیم که ایشان رأی آورد که من هم بعد از آنکه شورا رای نیاورد دنبال همین بودم که شد. چیز دیگری ما نداشتیم.

بخش دیدگاه ها بسته است.

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
خروجی نوشته ها خروجی دیدگاه ها