ارتباط تصویری یکی از اپراتورهای تلفن همراه، دغدغه جدید کمیسیون فرهنگی؛

اطلاعات عمومی, تکنولوژی دیدگاهتان را بیان کنید

طاهری: درباره رایتل به رئیس جمهور تذکر داده ام

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس نهم با اشاره به دغدغه اعضای این کمیسیون درباره رعایت نشدن شئونات در ارتباط تصوری یکی از اپراتورهای تلفن همراه، می گوید که در این باره به محمود احمدی نژاد تذکر کتبی داده است.

خبرگزاری میراث فرهنگی – گروه مجلس: سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس نهم با اشاره به دغدغه اعضای این کمیسیون درباره رعایت نشدن شئونات در ارتباط تصوری یکی از اپراتورهای تلفن همراه، می گوید که در این باره به محمود احمدی نژاد تذکر کتبی داده است.
بهمن ماه را شاید بتوان فرهنگی ترین ماه در ایران دانست. روزهای پیروزی انقلاب بهانه ای است تا هر سال جشنواره های مختلفی در رشته های فرهنگی و هنری برگزار می شود. انتظار می رود کمیسیون فرهنگی به عنوان ناظر اصلی رویداد های فرهنگی کشور، توجه ویژه ای به جشنواره هایی که در بهمن ماه برگزار می شود، داشته باشد. اما این روزها ارتباط تصوری یکی از اپراتورهای تازه کار تلفن همراه، به دغدغه اصلی اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس نهم تبدیل شده است.
بر همین اساس سید علی طاهری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از نگرانی اعضای این کمیسیون در مورد رعایت نشدن شئونات اسلامی در مکالمات تصویری اپراتور جدید تلفن همراه (رایتل) سخن می گوید.
او با اشاره به ابهامات اعضای کمیسیون فرهنگی در مورد اپراتور جدید تلفن همراه که مکالمات تصویری در آن ارائه می شود، می گوید: استفاده از خطوط تلفن رایتل این نگرانی را ایجاد می کند که وقتی کسی در منزل تماس می گیرد، افراد حاضر در خانه در این ارتباط تصویری دیده شوند. از آنجایی که افراد در داخل منزل پوشش لازم را ندارد، این موضوع مشکلاتی را به وجود می آورد.
طاهری درباره این مشکلات چنین توضیح می دهد که «وقتی موبایل روشن است، کافی است فرد توجه نکند و ارتباط تصویری بطور اتفاقی برقرار شود. در این صورت تصاویرافراد حاضر در خانه آن سوی خط دیده می شود، بدون این که افراد در خانه پوشش لازم را داشته باشند. یا فرض کنید خانمی از طریق این خطوط در یک مجلس زنانه تماس برقرار کند. امکان دارد تصور همه از طریق این خط منتقل شود».
او می گوید «باید ضمانتی داشته وجود داشته باشد که افرادی که از این خطوط استفاده می کنند در محیط های خانوادگی و عمومی تصویربرداری آن را قطع کنند».
نحوه ارتباط پنهانی دختر ها و پسر ها از طریق خطوط رایتل نیز از دیگر موضوعاتی است که سخنگوی کمیسیون فرهنگی به آن اشاره می کند و می گوید: نکته دوم این است که روابط دختر و پسرها که اکنون بصورت پنهانی و تلفنی انجام می شود، با استفاده از این خطوط به صورت تصوری انجام خواهد شد. در این نوع ارتباط حریم های خصوصی بطور کامل از بین می رود.
طاهری در ادامه اظهاراتش، ارتباط تصوری در اپراتور جدید تلفن همراه را با فیلم برداری توسط گوشی های تلفن همراه مقایسه می کند و می گوید: فیلم برداری با موبایل چندین سال است که برای خانواده ها و افراد دردسر درست کرده است و امنیت خانواده ها به تهدید می کند. این درحالی است که در هنگام فیلم برداری معلوم است که فرد فیلم برداری می کند. اما درباره خطوط رایتل معلوم نیست که فرد در حال فیلم برداری است و تصاویر در سوی دیگر خط منتشر می شود.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی تاکید می کند که «سو استفاده به وسیله ارتباط تصوری در یک مجلس زنانه بسیار ساده تر از فیلم برداری با موبایل است».
او در پاسخ به این سوال که اعضای کمیسیون فرهنگی چه تصمیمی درباره ادامه کار اپراتور جدید دارند، توضیح می دهد: منظور ما تعطیلی اپراتور یا قطع ارتباط تصوری از طریق خطوط تلفن همراه نیست. این موضوع یکی از دغدغه های کمیسیون فرهنگی است و آقایان باید توضیح بدهند که برای این موضوع چه فکری کرده اند؟ ما تقاضا داریم که مسئولان اپراتور رایتل برای توضیح بیشتر به کمیسیون فرهنگی بیایند.
طاهری همچنین از نامه ای که در این باره به محمود احمدی نژاد نوشته است، خبر می دهد و می گوید: من درباره این موضوع به صورت کتبی به رئییس جمهور تذکر داده ام نامه ای نوشتم. از آنجایی که وزارتخانه ارتباطات وزیر ندارد درخواست کردم که رئیس جمهور یک نفر را برای بررسی این موضوع در کمیسیون فرهنگی تعیین کند.

بخش دیدگاه ها بسته است.

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
خروجی نوشته ها خروجی دیدگاه ها