عادت هایی که می تواند سالها به عمرتان بیفزاید

اطلاعات عمومی, پزشکی دیدگاهتان را بیان کنید

عادت کنید که خوب بخوابید

یک خواب راحت باعث افزایش آرامش می شودخواب

اگر نگاهی به تحقیقاتی که درباره اهمیت خوابیدن نوشته شده است، می کردید؛ متوجه می شدید که خوابیدن یکی از بهترین عوامل برای سالم بودن و عملکرد بهتر بدن انسان هاست. درسته که نمی خوابید اما در عوض به خیلی از کارهای عقب مانده تان رسیدگی می کنید، اما به عاقبت آن فکر کرده اید که کم کم کمبود خواب باعث آشفتگی روحی و جسمی تان می شود و در آخر از عمر ارزشمندتان می کاهد. بر اساس تحقیقات انجام شده در مورد خواب و مرگ و میر این مسئله ثابت شده است که خواب کمتر از ۶ ساعت در هر شبانه روز خطر ابتلا به مرگ را ۱۲ درصد افزایش می دهد. این تحقیقات روی افراد ۲۵ سال تا ۶۰ سال انجام شده است. افرادی که کمتر می خوابیدند بیشتر در معرض مرگ با هر دلیلی بوده اند. بخاطر همین ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه به کاهش التهابات در بدن کمک می کند، به ما کمک می کند تا با استرس بهتر دست و پنجه نرم کنیم و همینطور خواب کافی به سیستم دفاعی بدن قوت می بخشد در نهایت از بدن ما در برابر بیماری های مزمن محافظت می کند. بعلاوه یک خواب شبانه درست و کافی به حافظه و بازدهی مغز بهبود می بخشد. مسئلهء جالب تر این است که بر اساس همین تحقیقات ثابت شده که خواب شبانه بیشتر از ۹ ساعت خطر ابتلا به مرگ زودرس را بیشتر میکند. پس سعی کنید خوب بخوابید و در زمان خاص بخوابید.

نکته: بهانه نگیرید و عادت کنید تا سر وقت وارد رختخواب شوید! این کار نه تنها به شما کمک می کند تا به کارهای روزمره خود برسید بلکه می تواند ۷ سال به عمرتان بیفزاید.

عادت به خوردن غذاهای سالم کنید

عادت کنید تا غذای سالم بخورید تا عمرتان زیاد بشودغذای سالم

رژیم غذایی مناسب و سالم یکی از مهمترین عوامل در طول زندگی ما و چگونگی احساس ما در زندگی می باشد. مثلا افرادی که در اوکیناوا، ژاپن، زندگی می کنند تقریبا تا حدود ۸۱ سالگی عمر می کنند؛ بیشترین طول عمر در جهان را این افراد بخطر خوردن غذای سالم دارند اما در امریکا میانگین طول عمر افراد حدود ۷۸ سالگی می باشد. برخی از دانشمندان بر این باورند که بدلیل جزیره نشینی ژاپنی ها، رژیم غذایی آنها از کیفیت بالایی برخوردار است که شامل سبزیجات و گیاهان می باشد و بندرت در آنها گوشت، قند و نشاسته یافت می شود.

نکته: غذای سالم خوردن همیشه آسان نیست، اما کم هزینه است. وقتی میگم “سالم”، منظورم غذاهای بسته بندی شدهء داخل سوپر مارکت ها نیست- منظورم اینه که با کمترین هزینه در هر جایی می توانید غذای سالم پیدا کنید بنابراین به غذاهایی مثل میوه ها، سبزیجات، حبوبات، غلات، پروتئین و شیر رجوع کنید و یادتان باشد که یک دستور غذایی مناسب برای پخت هر غذایی پیدا کنید.

عادت به ورزش کردن را فراموش نکنید

ورزش از شما محافظت می کندورزش

تحقیقات اخیر نشان داده اند که افراد بسیاری بیشتر در حال نشستن هستند و اصلا به ورزش اهمیت نمی دهند. اما وقتی بحث سلامتی در میان باشد، می توان گفت ورزش بطور مرتب یکی از مهمترین راه های قوی برای افزایش سلامت و طول عمر شماست. مطالعات دانشگاه پزشکی نشان داده که افرادی که در جوانی روزانه حدود ۳۰ دقیقه پیاده روی می کردند و در کنار آن ورزش های نیروزا انجام می دادند تقریبا ۴سال بیشتر از افرادی که تحرک نداشتند زنده می مانند. بیشتر هم بخاطر اینکه آنها با ورزش از بیماری های قلبی جلوگیری می کردند.

نکته: رفتن به باشگاه شاید هزینه بر باشد اما یادتان باشد که برای ورزش کردن نیاز به دستگاه های پیشرفته و مدرن نیست. راه رفتن، دویدن، و ورزش هایی مثل دوچرخه سورای و غیره هیچ خرجی برای شما ندارد.

عادت کنید با استرس کنار بیایید: + ۸ سال

با استرس کنار بیائید

زندگی شامل استرس هم میشود اما وقتی که فشار آن شدید و ادامه دار باشد می تواند ۸ سال از زندگی شما را بگیرد. استرس مزمن در هر سنی آسیبی بزرگ برای هر فردی می تواند باشد و در آخر یا دچار فراموشی و یا عمر کمتر خواهد بود. اما اگر یاد بگیرید که اضطراب خود را تا حدی کاهش دهید می توانید به همان میزان بیشتر زندگی کنید.

نکته: اگر زندگی برایتان استرس آور است، ارزیابی کنید که چطور می شود این فشار عصبی را کاهش داد. اگر بتوانید بر اضطراب خود غلبه کنید مطوئن باشید یک زندگی بهتر خواهید داشت. ورزش کنید یا هر وقت توانستید مدیتیشن کنید. بعضی وقت ها سعی کنید به زندگی لبخند بزنید، هیچ چیز بدتر از مرگ زودرس نسیت.

عادت کنید که چاق نشوید: + ۳ -۱۰ سال

همیشه خوش اندام بمانید

چاق شدن برای بدن واقعا مضر است. در سال ۲۰۰۹ تحقیقاتی انجام شد که نشان داد چاقی معمولی که الان بسیار رایج است انتظار زندگی را تا ۳ سال از شما می گیرد در حالی که چاقی شدید می تواند ۱۰ سال از عمر شما را بگیرد.

نکته: رژیم و ورزش بخش های مهمی در مسئله چاقی می باشد اما با این حال افراد چاق باید حتما با متخصص مربوطه مشاوره داشته باشند چرا که کاهش وزن برای افراد چاق باید آهسته آهسته انجام شود.

عادت سیگار کشیدن را ترک کنید: +۲۵ سال

ترک سیگار

بله درست خوندید: نکشیدن سیگار باعث می شود تا ۲۵ سال مضاف از زندگی خود لذت ببرید. بعلاوه افرادی که سیگار نمی کشند به ازای هر جعبه سیگار می توانند پول هایشان را ذخیره کنند.

نکته: هیچ چیزی به اندازه یک زندگی سالم ارزش ندارد. با سیگار کشیدن تقریبا تمامی پول خود را بعد از مدتی از دست خواهید داد. از همین حالا فکر بدن و سلامتی تان باشید.

بخش دیدگاه ها بسته است.

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
خروجی نوشته ها خروجی دیدگاه ها