اثر فلین کم‌رنگ می‌شود؟

پزشکی, موفقیت, وبلاگهای کمک کننده به بهبودی و مرتبط دیدگاهتان را بیان کنید

دانش > دانش- همشهری آنلاین:
متوسط هوش انسان‌ها در کل رو به زوال گذاشته است – این نکته‌ای است که یک پژوهشگر آمریکایی مطرح کرده و با پژوهش‌هایی که بر مبنای آنها گفته می‌شد متوسط هوش انسان‌ها از اوایل دهه ۲۰ نسل به نسل افزایش یافته است؛ در تعارض است.

شبکه خبری زد د اف اتریش گزارش داد، دلیل او برای ادعایش این است که هزاران سال پیش، زمانی که انسان‌ها هنوز در گروه‌های کوچک و در حیات وحش زندگی می‌کردند، توانایی‌های ذهنی‌شان برای بقای تک تک افراد عامل تعیین کننده‌ای بود.

جرالد کربتری (Gerald Crabtree)، زیست شناس تکامل بشری در دانشگاه استنفورد در نشریه تخصصی گرایشات در ژنتیک نوشت: اما از زمانی که انسان‌ها کشاورز شدند و زندگی شان در اجتماعات بزرگ شکل گرفت، باهوش بودن تک تک افراد اهمیت کمتری یافت.

هوش انسان وابسته به حدود ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ ژن است. کربتری نوشته است که بر اساس پژوهش‌ها، این وراثت مغزی به طور خاص به جهش حساس است. وی حدس می‌زند که انسان در ۱۲۰ نسل گذشته – حدود ۳۰۰۰ سال پیش – گام به گام هوش خود را کنار گذاشته است.

این پژوهشگر نوشته است اگر ما امروز به دیدار شهروندی از یونان باستان برویم، خواهیم دید که قدرت تخیل بیشتر و حافظه بهتری خواهد داشت.

نتیجه پژوهش کربتری در تعارض با پژوهش‌هایی است که بر مبنای آنها گفته می‌شد متوسط هوش انسان‌ها از اوایل دهه ۲۰ نسل به نسل افزایش یافته است.

این پدیده که جیمز رابرت فلین (James Robert Flynn)، پژوهشگر علوم مربوط به هوش آن را کشف کرد، به اثر فلین مشهور است.

بخش دیدگاه ها بسته است.

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
خروجی نوشته ها خروجی دیدگاه ها