فرصتی که برای فورد و جنرال در ایران از بین میرود

مسائل و اخبار روز اجتماعی, وابستگان و همبستگان گمنام دیدگاهتان را بیان کنید

رادیوی بین‌المللی چین در تازه‌ترین گزارش خود نوشت که شرکتهای خودروسازی آمریکایی مانند فورد و جنرال‌موتورز که اکنون برای بازاریابی محصولات خود نیاز به مشتریهای جدید دارند، از حضور در بازار همیشه داغ و پرهیجان خودرو در ایران محروم شده‌اند.

به گزارش ایسنا، رادیوی بین‌المللی چین از تهران گزارش داده در صورت ورود خودروسازان آمریکایی به بازار ایران به اعتقاد کارشناسان اقتصادی آنها می‌توانستند جدیدترین محصولات خود را به راحتی جایگزین تویوتای ژاپن کنند.

رادیوی بین‌المللی چین در ادامه گزارش داده که “با توجه به این‌که ایرانی‌ها ۱۱۵ درصد عوارض واردات خودرو را به دولت پرداخت می‌کنند، در حقیقت دو برابر قیمت دیگر مردم جهان برای اتومبیل‌سواری خود هزینه می‌کنند. به این ترتیب می‌توان با اطمینان به این نتیجه رسید که آنها کشوری ثروتمند را در شمال خلیج‌فارس تشکیل داده‌اند.

هرچند در ایران نهایت سرعت مجاز تردد در اتوبانها ۱۲۰ کیلومتر است، اما فراهم نبودن بسترهای مناسب برای بهره گرفتن از سرعت سوپر اسپرت‌ها مانعی برای ثبت سفارش آنها نبوده است. از سوی دیگر ناهموار بودن راههای بین‌شهری، وجود دست‌اندازهای سرعت‌گیر غیراستاندارد در خیابانها و تردد خطرناک موتورسوارها از جمله عواملی هستند که لذت رانندگی با اتومبیل را در ایران از بین برده است.

در این بین تنها گروه کوچکی از صاحبان اتومبیلهای سوپر اسپرت نسبت به آنچه که خریداری می‌کنند، شناخت کامل فنی دارند و در این زمینه به طور حرفه‌ای فعالیت می‌کنند.

علاقه ایرانی‌ها به خریدن خودروهای جدید چنان رو به افزایش است که اروپا نیز آن‌را احساس کرده و مدتی قبل شرکت پورشه آلمان اعلام کرد از ۲۴ پورشه بسیار گران سفارش داده شده به این کارخانه توسط کشورهای خاورمیانه، ۱۲ دستگاه از آن به ایران ارسال شده است.”

به گزارش ایسنا، پیشتر شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا از فروش ۱۷ میلیون دلاری شرکت خودروسازی پورشه در ایران خبر داده بود. براساس آمار گمرک ایران در سال ۱۳۹۰ بالغ بر ۵۶۳ دستگاه انواع خودروهای پورشه به ارزش حدود ۵۰ میلیون دلار وارد ایران شد. خودروهای پورشه عمدتا از امارات وارد ایران شدند. تعداد بسیاری محدودی از این خودرو نیز از طریق بحرین، اتریش و آلمان وارد ایران شدند. مدلهای وارداتی پورشه به ایران شامل پانامرا،‌ کاین،‌ باکستر، کررا و‌ کیمن می‌شوند. پورشه برنامه خود را برای سال جاری واردات ۸۰۰ دستگاه از خودروهایش به ایران اعلام کرده بود.

نگاهی به آمار نشان می‌دهد که خودروهای لوکس و فوق‌ لوکس وارداتی سهم بسیار ناچیزی در بازار خودروی ایران دارند، به‌ طوری که حتی قطع واردات این خودروها هیچ تاثیری بر بازار خودرو ایران نخواهد داشت. پیشتر نیز حجم واردات خودروهای بی‌.ام.و و بنز به ایران کاهش یافته بود که این اتفاق تاثیر چندانی بر بازار خودروها در ایران نگذاشته بود.

بخش دیدگاه ها بسته است.

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
خروجی نوشته ها خروجی دیدگاه ها