سن اعتیاد به سیگار به ۱۰ سالگی رسید

نیکوتینیهای گمنام, وابستگان و همبستگان گمنام دیدگاهتان را بیان کنید

سن اعتیاد به سیگار به 10 سالگی رسید

اجتماع > آسیب‌ها – همشهری آنلاین:
مدیرکل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با استناد به آمار بدست آمده سن آغاز «اعتیاد به سیگار» را ۱۰ سالگی اعلام کرد و گفت: طبق این اظهارات، دریچه ورود به اعتیاد سیگار و سن آغاز آن ۱۰ سالگی بوده است.

دکتر فرهاد اقطار در گفت‌وگو ایسنا، با اعلام خبر ساخت نخستین بازی رایانه‌ای در زمینه آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و آموزش مهارت‌های زندگی اظهار کرد: این بازی برای سنین بالای ۹ سال تولید شده است و از ۲ سال پیش تولید آن با همکاری مرکز ملی بازی‌های رایانه‌ای آغاز شده و به زودی رونمایی می‌شود.

وی افزود: با انجام این بازی کودک بالای ۹ سال وارد مسیری می‌شود و در طی آن با مهارت‌های زندگی آشنا می‌شود و بدین دلیل سنین بالای ۹ سال به عنوان گروه مخاطب این بازی انتخاب شده‌اند، چرا که اعتیاد به دخانیات در کشور از ۱۰ سالگی آغاز می‌شود.

مدیرکل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی در ادامه از توزیع رایگان ۵ هزار نسخه از این بازی پس از رونمایی از آن خبر داد.

اقطار در ادامه با اعلام تشکیل «کمیته علمی آسیب‌های نوپدید» و برگزاری همایش پیشگیری از آسیب‌ها با رویکرد تدوین راهکار و نظام پیشگیری از آسیب‌های نوپدید عنوان کرد: این کمیته در بخش‌های مختلف از جمله فضای سایبری، خشونت‌های رسانه‌ای، اینترنت و فضای مجازی، بازیها، انیمیشن‌ها و ماهواره که خود شامل تبلیغات کاذب درمان‌ها، آموزش‌هایی که پیوند تحکیم خانواده را تحت‌الشعاع قرار داده‌اند و دوست‌یابی می‌شود، تشکیل شده است.

مدیر کل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی در ادامه با اشاره به انیمیشن‌های وارداتی نیز گفت: متاسفانه الگوی آموزش دوستی‌ها با جنس مخالف در این انیمیشن‌ها از سنین زیر ۶ سال آغاز می‌شود و به عنوان مثال حتی در کنار رابین هود هم یک دختر وجود دارد و برای مقابله با این آموزش‌های غلط باید انیمیشن‌هایی ساخته شود.

اقطار همچنین در پایان از توزیع رایگان سه هزار نسخه از کتاب رضایت زناشویی که در این دفتر تدوین شده است در میان زوج‌های جوان خبر داد.

بخش دیدگاه ها بسته است.

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
خروجی نوشته ها خروجی دیدگاه ها