تغییر در شش قانون اصلی بازی فوتبال

ورزشی دیدگاهتان را بیان کنید

تغییر در شش قانون اصلی بازی فوتبال

ورزش > فوتبال – همشهری آنلاین:
فیفا آخرین اصلاحات قوانین فوتبال را اعلام کرد.

فیفا با ارسال نامه‌ای به فدراسیون‌های عضو آخرین تغییرات در قوانین بازی فوتبال را اعلام کرد.
به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، این تغییرات در صد و بیست و ششمین نشست سالانه برد بین‌المللی فوتبال که در انگلستان برگزار شد مورد تایید قرار گرفت. این تغییرات در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به بعد لازم‌الاجرا خواهد بود.

این تغییرات به شرح زیر اعلام شد:

۱-اصلاح قانون یک زمین بازی

تبلیغات زمین بازی باید حداقل یک متر از خطوط اطراف زمین بازی فاصله داشته باشد.

فاصله تور دروازه از دیرک‌ها و در واقع عمق دروازه باید یک متر باشد و تبلیغات یک متر از پشت دروازه فاصله داشته باشد.

۲-اصلاح قانون سه تعویض

داور می‌تواند به بازیکنی که در لیست اولیه و نهایی بازیکنان تعویضی قرار گرفته در ابتدای بازی اجازه حضور در زمین را بدهد به شرطی که در لیست اولیه و نهایی و همچنین لیست بازیکنان ثبت نامی حضور داشته باشد. لازم به ذکر است این تغییر آنی توسط سرمربی باید به اطلاع تیم داوری و ناظر بازی برسد. در این صورت بازیکنی که با این شرایط تعویض می‌شود اجازه ادامه بازی دارد و هیچ محرومیت انضباطی علیه بازیکن تعویضی اعمال نمی‌شود. همچنین تعداد تعویض‌های تیم مورد نظر کاسته نخواهد شد ولی داور باید این رویداد را در گزارشش ثبت کند.

۳-اصلاح قانون چهارم -وسایل بازیکنان

اگر بازیکن نوار یا چسب‌های روی عضله و مواردی از این گونه را روی جوراب خود ببندد باید نوار یا چسب هم رنگ با جوراب باشد.

۴- اصلاح قانون هشت-شروع و شروع مجدد بازی

اگر توپی که داور دراپ بال اعلام کرده مستقیما وارد دروازه حریف شود، داور باید ضربه دروازه اعلام کند.در صورت برخورد توپ با زمین هم اگر توپ وارد دروازه شود و به بازیکن حریف برخورد نکند گل مردود خواهد بود و باید ضربه دروازه اعلام شود. این قانون قبلا به این صورت بود که توپ در صورت برخورد با زمین و شوت مستقیم در صورت تبدیل شدن به گل قابل پذیرش بود. در حالت دوم اگر توپ دراپ بال شده مستقیما وارد دروازه خودی شود ضربه کرنر به تیم مقابل داده می‌شود.

۵- اصلاح قانون ۱۲ خطاها و تخلفات

وقتی بازیکنی به طور عمد مرتکب هند می‌شود و مالکیت توپ را از تیم مقابل می‌گیرد اخطار الزامی است. در صورتی که قبلا در قانون علاوه بر عمدی بودن، آشکار بودن هند نیز در قانون ذکر شده بود که عبارت آشکارا بودن هند در قانون جدید حذف شده است.

۶- اصلاح قانون سوم تعویض‌ها

در مسابقات رسمی هر تیم می‌تواند سه تعویض انجام دهد و از ۳ تا حداکثر ۱۲ بازیکن می‌توانند در لیست تعویض قرار گیرند این در حالی است که در قانون قبلی حداکثر تا هفت بازیکن می‌توانستند در لیست تعویض قرار بگیرند.

بخش دیدگاه ها بسته است.

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
خروجی نوشته ها خروجی دیدگاه ها