یک مرد و ۲ زن؛ دزدان میلیاردی مغازه‌های پایتخت

الکلی ها و معتادان گمنام, الکلی ها ی گمنام, خانوادگان معتادان/الکلی ها یا النان و نارانان, فرزندان الکلی ها/معتادان یا الاتین و ناراتین, مسائل و اخبار روز اجتماعی, معتادان گمنام, نیکوتینیهای گمنام, هنر و هنرمندان, وابستگان و همبستگان گمنام, وبلاگهای کمک کننده به بهبودی و مرتبط دیدگاهتان را بیان کنید

یک مرد و 2 زن؛ دزدان میلیاردی مغازه‌های پایتخت

حادثه > داخلی – گروه حوادث:
دزد سابقه‌دار از ۲‌زن جوان برای سرقت‌هایش استفاده می‌کرد.
یکی از این زن‌ها وظیفه داشت در سرقت او را همراهی کند و دیگری نیز اموال مسروقه را می‌فروخت. ۱۸ بهمن سال گذشته مرد مغازه‌داری به کلانتری ۱۰۹ تهران رفت و خبر از سرقت از مغازه‌‌اش داد. وی گفت: امروز صبح وقتی برای باز‌کردن مغازه لباس فروشی به آنجا رفتم متوجه شدم که دزدان با تخریب قفل کرکره، وارد مغازه شده و صدها دست لباس و شلوار گران‌قیمت را به سرقت برده‌اند.

در حالی‌که تحقیقات برای ردیابی دزدان شبانه ادامه داشت ماموران در برابر دومین پرونده سرقت قرار گرفتند. این بار نیز مالباخته صاحب یک مغازه لباس‌فروشی بود که دزدان نیمه شب اول اسفند ماه با تخریب قفل وارد مغازه‌‌اش شده و دست به سرقت میلیونی زده بودند. ماموران که حدس می‌زدند هر دو سرقت از سوی یک باند صورت گرفته، به بررسی‌های ویژه دست زدند و متوجه شدند که تعدادی از مغازه‌های اطراف محل‌های سرقت مجهز به دوربین مداربسته هستند. در بازبینی فیلم‌های ضبط شده مشخص شدکه سارقان لباس‌های مسروقه را به یک خودروی جنسیس منتقل کرده و سپس از محل گریخته‌اند؛ بنابراین ردیابی‌ها برای یافتن ردی از این خودرو آغاز شد.

سرقت خودروی مدل بالا

کارآگاهان بعد از تحقیقات گسترده به این حقیقت دست یافتند که خودروی جنسیس مسروقه بوده و دزدان دوم بهمن سال گذشته آن را از صاحبش سرقت کرده بودند. بررسی‌ها نشان می‌داد که صاحب جنسیس در آن زمان برای فروش ماشینش آگهی داده بود و جوانی به بهانه دیدن ماشین و امتحان کردن آن، پشت فرمان نشسته و پس از آن پایش را روی پدال گاز گذاشته و فرار کرده بود.

ردپای یک زن

ماموران که خود را در برابر باندی حرفه‌ای می‌دیدند، تحقیقاتشان را در شاخه دیگری ادامه دادند و ردی از یک زن که مقداری از لباس های مسروقه را فروخته بود به دست آوردند. زن جوان دستگیر و مشخص شدکه وی از مجرمان سابقه داری است که سال‌ها پیش به اتهام فروش بیش از ۲۰۰۰ روسری مسروقه از سوی کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی دستگیر شده بود.این زن وقتی شواهد را علیه خود دید لب به اعتراف گشود و گفت: سارق مغازه‌ها مردی به نام مجید است. او به مغازه‌ها دستبرد می‌زد و من وظیفه فروش اموال مسروقه را داشتم. من اصلا در سرقت‌ها شرکت نمی‌کردم و فقط لباس‌ها را می‌فروختم.

شلیک به سرکرده

بعد از اعترافات زن جوان، دستور بازداشت مجید صادر شد و ماموران متوجه شدند که او نیز یک مجرم سابقه دار است و پیش از این ۲ بار به اتهام سرقت و آتش سوزی عمدی بازداشت شده و به زندان افتاده است. با شناسایی محل‌های تردد این مرد، ماموران او را شناسایی و مخفیگاهش در شرق تهران را محاصره کردند. شامگاه ۷‌فروردین ماه، وقتی مجید خود را در محاصره پلیس گرفتار دید با استفاده از گاز اشک آور قصد فرار از پشت بام را داشت اما با شلیک ۶‌گلوله دستگیر شد. در بازرسی از مخفیگاه وی یک گاز اشک آور و یک شوکر برقی و مقدار زیادی اموال مسروقه به ارزش بیش از یک میلیارد تومان کشف شد.

اموال مسروقه شامل انواع فرش‌ دستباف، انواع لاستیک‌ خودرو، ساعت، وسایل صوتی، کولرهای گازی، انواع اسباب بازی‌ گران‌قیمت و… بودند که در اتاق‌های خانه انبار شده بودند. همچنین خودروی مسروقه جنسیس هم داخل یکی از کوچه‌های نزدیک به مخفیگاه مجید کشف شد. این متهم سابقه دار بعد از دستگیری به بیمارستان منتقل شد و بعد از مداوا تحت بازجویی قرار گرفت.

وی مدعی شد که با همدستی زنی به نام کبری دست به سرقت از مغازه‌ها در مناطق شمال، شمال غرب و مرکز تهران می‌زدند و پس از آن از زن دیگری برای فروش اموال مسروقه استفاده می‌کردند. با راهنمایی این مرد، کبری نیز ۲۰ فروردین ماه سال‌جاری در شمال پایتخت دستگیر شد و ماموران در بازرسی از مخفیگاه وی تعداد زیادی اموال مسروقه کشف کردند. سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران با اعلام این خبر گفت:

در این پرونده تاکنون بیش از ۱۵ مالباخته که مغازه‌های آنها در سطح شهر تهران به شیوه قفل بری مورد سرقت قرار گرفته است به طرح شکایت پرداخته‌اند.وی ادامه داد: از دیگر کسانی که در طول چند ماه گذشته بدین شیوه مغازه‌هایشان مورد دستبرد قرار گرفته یا پول‌ها و اسناد داخل گاوصندوق مغازه‌شان به شیوه تخریب مورد سرقت قرار گرفته، دعوت می‌شود برای پیگیری پرونده خود به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.

بخش دیدگاه ها بسته است.

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
خروجی نوشته ها خروجی دیدگاه ها