هشدار؛ افزایش مصرف هروئین، تزریق شیشه

اطلاعات عمومی, الکلی ها و معتادان گمنام, الکلی ها ی گمنام, خانوادگان معتادان/الکلی ها یا النان و نارانان, دوازده قدمی ها, فرزندان الکلی ها/معتادان یا الاتین و ناراتین, معتادان گمنام, نیکوتینیهای گمنام دیدگاهتان را بیان کنید

هشدار؛ افزایش مصرف هروئین، تزریق شیشه

اجتماع > آسیب‌ها – همشهری آنلاین:
مدیر کل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با اعلام هشدار نسبت به افزایش سوء مصرف هرویین از شیوع موج جدید تزریق شیشه خبر داد.

فرید براتی سده در گفت و گو با ایسنا، با اعلام شیوع موج جدید تزریق شیشه به جای استعمال آن تاکید کرد: افزایش سو‌ء مصرف شیشه به صورت تزریق خطر شیوع بیماری‌های عفونی و افزایش رفتارهای پرخطر را افزایش می‌دهد.

وی افزود: تمام این تهدیدها ضرورت توجه نمایندگان مجلس را در تصویب بودجه ۹۱ به حمایت‌های بیشتر برنامه‌های کاهش آسیب اجتماعی افزایش می‌دهد. رنامه‌های کاهش آسیب تا کنون به تایید کارشناسان داخلی و نهادهای بین المللی بسیار موفق بوده‌اند و در حال حاضر نیاز به حمایت‌های جدیتر دارد.

ایجاد خانه‌های بین راهی نیازمند ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار است

براتی در ادامه با بر شمردن برنامه‌های آتی اداره کل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: یکی از این برنامه‌ها ایجاد خانه‌های بین راهی است که در گام اول نخستین خانه بین راهی در تهران افتتاح می‌شود و افتتاح خانه‌های بین راهی در نخستین گام نیازمند ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار است این خانه‌ها به معتادان ترک کرده اما بی‌جا و مکان اختصاص می‌یابد.

مدیر کل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور درادامه از افتتاح نخستین کمپ ویژه زنان و کمپ ویژه درمان ویژه توسط NGO جامعه پاک آسیا در تهران خبر داد.

وی در پایان از توجه جدی به برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در خانواده، محیط‌های کار نظامی و خط ملی اعتیاد سخن گفت.

بخش دیدگاه ها بسته است.

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
خروجی نوشته ها خروجی دیدگاه ها