از بین بردن بوی بد دستگاه تناسلی

ج.!.ن.!.س.!.ی های گمنام (س.ک.س.ی.های گمنام)S.A, دوازده قدمی ها, وبلاگهای کمک کننده به بهبودی و مرتبط دیدگاهتان را بیان کنید

از بین بردن بوی بد تناسلی

در این مقاله می خواهیم درباره چگونگی رعایت بهداشت دستگاه تناسلی در خانم ها با هم صحبت کنیم. میدانید که دستگاه تناسلی خانم ها در ارتباط مستقیمی با محطی بیرون قرار دارد.

بنابراین رعایت بهداشت برای خانم ها بسیار بسیار ضروری است زیرا در غیر اینصورت اولین کسی که متضرر خواهد شد خود ایشان و در درجه بعدی همسر ایشان است.

اما این بهداشت تناسلی شامل چه مواردی می شود؟

اولین و ساده ترین مطلبی که به ذهن همه خانم ها می رسد، رعایت نظافت تناسلی به صورت زدودن مرتب موهای تناسلی است. تقریبا همه این کار را انجام می دهند ولی من میخواهم به دلایل پزشکی و روانی این مطلب اشاره کنم. اصولا مو، این قابلیت را دارد که شرایط مناسبی برای نفوذ و بیماری زایی عوامل عفونی ایجاد بکند. از طرفی زدودن موهای زاید اثر بسیار روشنی بر بهبود امر مقاربت شما از لحاظ روانی خواهد داشت و همچنین شما را از ابتلا به یک سری از عفونتهای تناسلی مصون خواهد داشت. در ضمن از نظر پزشکی هیچ تفاوتی بین انواع روش های زدودن موهای زاید وجود ندارد.

در همین جا بهتر است به یک مشکل شایع بین خانم ها اشاره کنیم. بسیاری از خانم ها پس شیو کردن موهای زاید، با جوش های بزرگی در محل موهای زده شده مواجه می شوند که اغلب هم بسیار دردناک است و تا زمانی که مو به صورت کامل رشد مجددی نداشته است، باقی می ماند. این جوش ها بعضا حتی سر چرکی هم ندارند و فقط برجستگی دردناک قرمز رنگی هستند. این عوامل التهابی که در محل موها ایجاد میشوند، در صورتی که ریز و کوچک باشند و سر سفید رنگ چرکی داشته باشند، فولیکولیت نام دارند و هیچ خطری ندارند. علت به وجود آمدن فولیکولیت ها شیو کردن در شرایط غیر بهداشتی است. به صورتی که اگر شما قبل از اقدام به شیو، محل را کاملا با آب و صابون بشویید، از تیغ های یک بار مصرف استفاده کنید و بعد از شیو هم از صابون و یک آنتی بیوتیک ضعیف پوستی مثل کلیندامایسین ۲% استفاده کنید، از شر این فولیکولیت ها خلاص خواهید شد.

در صورتی که این جوش ها به صورت قرمز رنگ، بزرگ و بدون سر چرکی باشند و یا به صورت دریاچه های چرکی بزرگ زیر پوست باشند، باید به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید. زیرا باید اولا پزشک تشخیص بدهد مشکل شما از چه نوعی است و ضمنا باید آنتی بیوتیک خوراکی مصرف کنید.

اما مورد بعدی که باید حتما رعایت بشود عدم استفاده از دوش های واژینال است. به هیچ وجه از دوش های واژینال جهت نظافت، از بین بردن بوی بد تناسلی یا درمان عفونت های تناسلی استفاده نکنید. دوش واژینال به شوت کردن مایع بوسیله پمپاژ خاص به بالا و درون واژن گفته می شود. دقت کنید استعمال واژینال کرم های آنتی بیوتیک که در مورد عفونت های واژینال توسط پزشک تجویز می شود و بوسیله اپلیکاتور استعمال می شود، دوش واژینال نیست.

اما خطر دوش های تناسلی چیست؟

همه ما میدانیم که در روده ما باکتری هایی هستند که برای بدن ما مفید هستند. این باکتری ها که محل زندگی آنها به طور طبیعی بدن ماست و برای ما مفید هستند، در همه جای بدن هستند، حتی در پوست ما. واژن هم برای خود از این باکتری های مفید دارد. یکی از فواید وجود این باکتری ها این است که با وجود آنها باکتری های بیماری زا در آن محل لانه گزینی نمی کنند. در صورتی که به هر دلیلی این باکتری ها از بین بروند، آن محل مهیای بیماری بوسیله باکتری های بیماری زا است. دوش واژینال از جمله عواملی است که می تواند این باکتری های مفید را از بین ببرد.

naaji.ir

۶ پاسخ به “از بین بردن بوی بد دستگاه تناسلی”

 1. اکرم گقت:

  سلام آیا دارویی برای مشکل بوی بد دستگاه تناسلی وجود دارد من داخل سایت داروی انزارا را مشاهده کردم اما نمی دانم چگونه و از کجا باید بخرم خواهش میکنم کمکم کنید چون من تمام موارد بهداشتی را رعایت می کنم اما باز هم این مشکل را دارم با تشکر از شما

 2. RezaBill گقت:

  من مدتها ست که این مشکل رو دارم و بوی بد این منطقه از بدنم من رو خیلی ازار می ده .من هر از یکی دوماه یکبار مجبور می شم که حتی لباسهای زیرم رو هم عوض کنم .چون بوی بد اونها رو هم پر می کنه و قابل استفاده نمی باشند
  .
  .
  من مدتها ست که این مشکل رو دارم و بوی بد این منطقه از بدنم من رو خیلی ازار می ده .من هر از یکی دوماه یکبار مجبور می شم که حتی لباسهای زیرم رو هم عوض کنم .چون بوی بد اونها رو هم پر می کنه و قابل استفاده نمی باشند

 3. رضا اینترنت گقت:

  راه های بهبود بوی بد دستگاه تناسلی آقایان

  ——————————————————————————–

  بوی دستگاه تناسلی آقایان اگر خیلی تند و ناخوشایند باشد می تواند مانعی اجتماعی و جنسی به شمار رود. خوشبختانه، راه هایی برای کاهش این بوی تند وجود دارد. این بو را می توان از طریق نظافت و پوشیدن لباس های مناسب تا حد زیادی برطرف کرد.

  اگر می خواهید همشرتان را جذب خودتان کنید، یا سر کار با اعتماد به نفس بیشتری ظاهر شوید به نکته هایی که در این مقاله آورده ایم خوب عمل کنید.

  قدم اول:

  باید بدانید که کمی بو برای دستگاه تناسلی طبیعی و سالم است. درواقع، غدد عرق در دستگاه تناسلی ترکیباتی بدون بو به نام فرومون ترشح می کنند که جنس مخالف را جذب می کند. پس کمی از این بو برای زندگی جنسیتان لازم و ضروری است!

  قدم دوم:

  برای کم کردن شدت بوی ناخوشایند، سعی کنید هر روز دوش بگیرید و دستگاه تناسلیتان را به طور کامل با آب و صابون شستشو دهید. اینکار عرق ها، سلول های مرده و موادزائدی که آنجا جمع شده و بوی ناخوشایند ایجاد می کند را از بین می برد.

  قدم سوم:

  شلوارها و لباس زیر راحت بپوشید. لباس های تنگ باعث می شود که دستگاه تناسلیتان بیشتر عرق کند و بوی بیشتری تولید شود.

  قدم چهارم:

  لباس زیرتان را با مواد خوشبو کننده شستشو دهید. اگر کارتان سخت است و فعالیت فیزیکی زیادی می برد یا جایی می خواهید بروید که فعالیتتان زیاد است مثلاً یک مهمانی، از قبل به لباس زیرتان عطر یا پودر خوشبو کننده بزنید.

  قدم پنجم:

  یکبار در ماه موهای زائد اطراف دستگاه تناسلی را اصلاح کنید. اینکار از عرق کردن بیش از حد این ناحیه جلوگیری می کند.

  قدم ششم:

  رابطه جنسی ایمن داشته باشید. موقع سکس حتماً از کاندوم استفاده کنید. اینکار احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی را کاهش می دهد و بیماری های مقاربتی یکی از عوامل ایجاد بوی بد دستگاه تناسلی هستند.

  قدم هفتم:

  بوی سرتاسر بدنتان را بهبود بخشید. بوی تند ناحیه تناسلی اگر با بوی زیربغل همراه شود واقعاً ناخوشایندتر می شود.

 4. رضا اینترنت گقت:

  علت بوی بد ناحیه تناسلی مردان معمولا از این چند حالت خارج نیست.

  ۱-تمیز نکردن ترشحات جمع شده زیر پوست حشفه( مردان ختنه نشده)
  ۲- مردانی که ختنه هستند اما باز هم رعایت بهداشت اون قسمت را نمی کنند
  ۳- وجود بیماری های پوستی اون قسمت مخصوصا بیماریهای قارچی
  ۴- مصرف سیگار و الکل

  اگر مردی به هر دلیل ختنه نشده است باید به طور مرتب ترشحات جمع شده در زیر پوست سر آلت را تمیز کند چون به مرورمان جمع می شود و ایجاد مشکل می کند.به اون ترشحات smegma گفته میشه.گاهی این مسئله کفایت نمی کند و لازم میشود که به همین دلیل عمل ختنه صورت بگیره..

  مردانی هم که ختنه هستند طبیعی هست که باید بطور مرتب بهداشت اون قسمت را رعایت کنند و هر روز و بلکه دو بار ( در کسانی که تعریق زیاد دارند و یا اینکه در مناطق با آب و هوای گرم زندگی می کنند) اون قسمت را با آب و صابون معمولی بشویند. اگر نتیجه نگرفتند بد نیست که از صابون های آنتی باکتریال استفاده کنند( هر چند که گزارشات تحقیقاتی موجود مزیت چندانی برای این صابون ها قائل نشده اند…). علت اصلی بوی بد اون نواحی ترشحات غدد عرق اون قسمت است

  اگر کماکان با این مشکل مواجه هستند بهتره با متخصص پوست مشورت شود
  __________________

 5. رضا اینترنت گقت:

  با پزشک خود از سکس بگویید

  ——————————————————————————–

  طرح و عنوان مسائل و مشکلات جنسی از دیرباز به عنوان یکی از دشوارترین نوع مکالمات بین فردی قلمداد میگردیده است و امروزه علی رغم تلاش منابع اطلاع رسانی و همچنین رسانه های گروهی در طبیعی جلوه دادن این نیاز غریزی ، همچنان افراد ترجیح میدهند تا در افشا گری گرفتاری های جنسی خود مهر سکوت بر لب داشته باشند.

  این مسئله زمانی بغرنج تر میگردد که مقاومت در برابر صحبت کردن راجع به نیازها و خواسته های جنسی ، زندگی جنسی فرد و یا روابط زناشویی را تحت الشعاع قرار میدهد . در این موقعیت مشکل جنسی که میتوانسته در صورت بحث و ارزیابی متخصصانه در مراحل ابتدایی خود ، رابطه ای را از اضمحلال نجات بخشد لیکن به دلیل تاخیر در شناسایی علت و اقدام در جهت درمان ، سرمایه گزاری زمانی ، روانی و اقتصادی بیشتری را فرد باید مصروف مرمت آسیب های وارده به سلامت زندگی جنسی خود کند.

  اهمیت و حساسیت مسائل جنسی متصدیان امور بهداشتی را بر آن داشته است که از کلیه پزشکان و روانشناسانٍ امور زناشویی بخواهند تا با ایجاد فضای مطمئن ، امن و راحت روانی درمراکز درمانی خود ، زمینه بحث و بررسی راجع به زندگی جنسی افراد را مهیا سازند واز کم و کیف روابط جنسی و احیاناً مشکلات و مسائلی که به نوعی فرد شرم در ابراز آن دارد ، سوالاتی از مراجعین بعمل آورند. اگر چه در دستور کار متصدیان امور بهداشتی، بررسی تاریخچه زندگی جنسی افراد نیز رفته رفته در حال منظور گردیدن است و از آنان خواسته شده نسبت به مسائل جنسی مراجعین خود حساس تر عمل نمایند ، لیکن همواره این مسئولیت اصلی مراجعه کنندگان است که آنچه رابطه جنسی آنها را رنجور ساخته است را با محرم اسرار خود ( پزشک ، روان شناس ) در میان گذارند.

  در تحقیقات انجام شده پیرامون کیفیت تعاملات کلامی بین پزشکان و بیماران راجع به مسائل جنسی ،نشان داده شده است که بیماران هنگام مراجعه به مراکز درمانی به چیزی بیش از آشنایی با متد جلو گیری از بارداری و یا اطمینان از نتیجه چک آپ های معمولی خود نیازمندند. در تحقیقی که در سال ۲۰۰۷ در مجله دارویی انگلیس منتشر شد نشان داده شده است که تنها ۳۸% از مردان و ۲۲% از زنانِ بالای ۵۰ سال راجع به مسائل جنسی خود با پزشک خود صحبت میکنند. در تحقیقی که به تازگی در کشور سوئد انجام شده گزارش گردیده است که حتی در افراد کم سن و سال تر هم احتمال بازگویی مسائل جنسی با پزشک مربوطه کمتر اتفاق میافتد به عنوان نمونه از ۵۰۰ نفر زن بین ۲۹-۲۳ سال در مورد مشکلات جنسی و احتمال صحبت از مشکلات جنسی با پزشک زنان سوال شده بود و با اینکه از هر ۵ نفر این افراد ، حد اقل یکی از آنها مبتلا به بی میلی جنسی بوده و یا به نوعی در رسیدن به ارگاسم ناتوانی میداشته اند لیکن این افراد ایندسته از مشکلات جنسی خود را با درمانگر خود به میان نگذاشته بودند. البته وقتی از همین افراد سوال شده بود که اگر چنانچه درمانگر راجع به کم و کیف زندگی جنسی شما بپرسد آیا شما راحت هستید یا خیر ، پاسخ داده بودند که از دید آنان این امر کاملاً طبیعی و نرمال بوده وحتی بخشی از کارمتخصص زنان یا درمانگر است که راجع به مسائل جنسیٍ ما از ما سوال کند.

  لیکن آنچه عملاً در دفاتر متخصصین بهداشتی اتفاق میافتد معمولاً تاکید صرف بر جنبه های دارویی درمان و پرهیز ازورود به جزییات زندگی جنسی مراجعین به دلیل ذیق وقت و …. میباشد. مدعای این اعتقاد تعداد زیادی از پرسشنامه هایی است که از پزشکان در مورد کنکناش راجع به زندگی جنسی بیماران ، بعمل آمده است . در این بررسی ها نشان داده شده است که بخشی از پزشکان به دلیل اینکه معتقد ند رفتار جنسی قسمت محرمانه زندگی هر فردی است وبه لحاظِ خصوصی بودن رفتار جنسی ، طرح سوالات جنسی از بیمار میتواند نوعی به حرمتی به حریم زندگی خصوصی آنان قلمداد گردد ، خود را معذور از سوال و جواب جنسی از بیماران میدیده اند . دسته دیگری از پزشکان از آنجایی که تکمیل تاریخچه جنسی از بیماران نیازمند وقت و تامل وتعمق میباشد ، نداشتن وقت کافی در شرح حال گیری جنسی از بیماران را مانع خود در بررسی زندگی جنسی بیماران عنوان نموده اند و نهایتاً دسته سوم پزشکان ضعف علمی در باب مسائل جنسی و نداشتن آموزش های لازم جهت ارائه توصیه های صحیح جنسی به مراجعین را علت بازداری خود در سوال و جواب جنسی از بیمار گزارش کرده اند .

  لذا بی جهت نیست که میبینیم در پژوهشی مانند تحقیقی که اخیراً از سوی مرکز تندرستی زنان منتشر گردیده است ، از ۱۲۰۰ زنی که به عنوان جامعه آماری به مراکز درمانی مراجعه نموده اند ۷۰% از مشکلات سلامت جنسی در رنج بوده اند لیکن تنها ۱۸% از آنان توانسته بودند از کمک و راهنمایی پزشک خود در این راستا بهره جویند.

  آنچه در جلسه ملاقات و مشاوره ، از پزشکان انتظار میرود تا بدان همت گمارند ، گرفتن سابقه یا تاریخچه زندگی جنسی فرد است. اعم از سلامتی ارگان های جنسی و رضایت مندی در برقراری رابطه جنسی. در راستای اطمینان از وضعیت و کارکرد اعضایی که به نحوی با تولید مثل و یا خشنودی جنسی در ارتباطند ، چنانچه مراجعه کننده زن باشد پرسش هایی در مورد سابقه هرگونه شکم درد ، قاعدگی های نا منظم ، دشواریهای ادراری ، عفونتهای قارچی ، بیماریهای مقاربتی و همچنین میزان فعال بودن در روابط جنسی و اینکه تنها با یک شریک جنسی در ارتباطند و یا نه ، متد پیشگیری از بارداری که استفاده میگردد ، سابقه جراحی های زنان ، تغییر در کم و کیف میل جنسی ، دشواری در شروع ادامه و یا رسیدن به خشنودی جنسی ، اهمیت رفتار جنسی در فرد ، طول دوره ای که فرد با مشکلات جنسی دست و پنجه نرم کرده است و…از مردان نیز سوالاتی چون : ترشحات از مجرای ادرار و نیز مشکلات ادراری ، جوش های پوستی در ناحیه دستگاه تناسلی ، سلامتی پروستات و ناحیه مقعد ، تغییر در کم و کیف میل جنسی ، متد های مورد استفاده برای مقابله با ناتوانی جنسی ( شامل حال فرد میشود ) ، سابقه جراحی و داروهای مورد استفاده ، میزان فعالیت جنسی و تعداد شرکا جنسی ، بیماریهای مقاربتی و…… پرسیده شود.

  پس از ارزیابی های چند جانبه در مواردی که ریشه مشکلات جنسی جنبه های بدنی تشخیص داده شود، نسبت به تدابیر درمان های بدنی اقدام ورزیده و چنانچه جنبه های روانی زمینه ساز مشکلات جنسی در فرد گزارش گردد نسبت به ارجاع فرد به کلینیک روان شناس و یا سکس تراپیست اقدامات لازم انجام پذیرد.

  مجدداً تاکید میگردد که علی رغم نقش مسئولین امور بهداشتی دراقدام جهت تهیه چک آپ جنسی از بیماران، مسئولیت اصلی همواره بر دوش خود افراد است تا هر گونه شک و شبه راجع به زندگی جنسی خود را مرتفع ساخته آنچه مشغولیت ذهنی برایشان ایجاد کرده را با اطمینان و بدور از هرگونه شرم و تامل با درمانگر خود مطرح سازند . امید که روز به روز تابوی صحبت کردن راجع به مسائل جنسی شکسته تر گردد و سلامتی افراد در ابعاد بدنی ، روانی و جنسی بیشتر تامین گردد

  .شاد و پیروز باشید و به یاد داشته باشید که :” سکس بهتر ، زندگی بهتر”

  دکتر مریم محبی

  سکس تراپیست

 6. رضا اینترنت گقت:

  خانمها: از بین بردن دائم بوی بد مجرای تناسلی

  ——————————————————————————–

  چه ۱۵ سالتان باشد و چه ۶۵ سالتان، احتمالاً یادتان می آید که همیشه در مجلات مربوط به خانم ها دنبال این بوده اید که ببینید بوی دستگاه تناسلیتان نرمال است یا بویی تند و زننده دارد. همه این مجلات هم به طرق مختلف به شما اطمینان می دهند که اندام جنسی همه خانم ها بویی خاص دارد. بعد چند وقت راحت می شوید و از فکر آن بیرون می آیید. اما اگر شما هم جزء میلیون ها زنی هستید که در یک نقطه از زندگیتان دچار عفونت در دستگاه تناسلی شده اید، مطمئناً هربار که از عطر یا صابون استفاده نکرده باشید، بویی زننده از اندام جنسی خود به مشامتان می خورد. گاهی اوقات هم ممکن است همسرتان در این باره انتقاد کند.

  این مسئله مایه خجالت و بسیار تحقیرآمیز است.

  بوی بد دستگاه تناسلی علتش عفونت است

  سه عفونت متداول این اندام عبارتند از: برفک (candida)، تریکوموناس واژینالیس (trichomonas vaginalis) و واژینوز باکتریایی (bacterial vaginosis). همه این عفونت ها را می توان با داروهای آنتی بیوتیک و ضد قارچ درمان کرد اما اکثر خانم هایی که چنین مشکلاتی داشته اند می دانند که قابل برگشت است. بااینکه این عفونت ها می تواند از طریق رابطه جنسی منتقل شود، اما همه آنها خودبه خود بروز می کنند؛ یعنی ممکن است فرد رابطه جنسی هم نداشته باشد و دچار آن شود. این زمانی اتفاق می افتد که دستگاه تناسلی بین باکتری “خوب” و “بد” نامتوازن می شود.

  اما یک محصول جدید و طبیعی وارد بازار شده است که به برگرداندن این توازن کمک می کند و درنتیجه بوی بد دستگاه تناسلی را نیز از بین می برد. این محصول چیزی نیست جز: انزارا (Enzara)

  درمانی طبیعی و موثر برای بوی بد دستگاه جنسی

  انزارا، که یک مکمل غذایی پرو و پری بیوتیک است، برای برگرداندن توازن طبیعی باکتریایی در غشای واژن عمل می کند. این دارو، باکتری های ترشح کننده آنزیم و ایجاد کننده بوی بد را از بین می برد. اما این مکمل برخلاف سایر داروهای پرو یا پری بیوتیک، حاوی مواد لبنی نیست بنابراین می تواند جایگزین خوبی برای آنهایی باشد که به لاکتوز حساسیت دارند.

  این مکمل توسط کمپانی امریکایی تولید شده است که از متخصصین و پزشکان آسیایی و اروپایی استفاده کرده است که درمان های دارویی در آنجا پیشرفته تر است تا امریکا. انزارا محصول ۳۰۰۰ ساعت تحقیق است که نشان داده در عرض ۷ روز در ۵/۹۴% از موارد توانسته بوی بد اندام جنسی را از بین ببرد.

  تولیدکننده های این محصول موفقیت آنرا تضمین می کنند و برای اثبات ادعای خود یکسال برگشت پولتان را ضمانت می کنند.

  نظر مصرف کننده های این محصول:

  “انزارا برای من واقعاً موفقیت آمیز بود. قبل از این خیلی چیزها را امتحان کرده بودم و اثر همه آنها تقریباً موقتی بود. با تحقیقاتی که انجام دادم با انزارا آشنا شدم. انزارا یک راه جادویی، کاملاً طبیعی و بی ضرر برای رهایی از شر بوی بد دستگاه تناسلی است. این همان چیزی بود که من دنبالش بودم. من سالها دچار این مشکل بودم و الان دیگر به هیچ وجه از آن واهمه ای ندارم.”
  “تقریباً دو هفته است که از انزارا استفاده می کنم. من مدت هاست که این مشکل را دارم و فکر می کردم تا آهر عمر مجبورم آنرا تحمل کنم. ازدواج من سر همین موضوع بر هم خورد…می شنوم که همکارانم چطور در گوشی درمورد این بوی بد با هم صحبت می کنند…اما وقتی این محصول را استفاده کردم بعد از سه روز این بوی بد از بین رفت. ”

  سایت مردمان
  __________________

WP Theme & Icons.FoxTheme and Localized by Behrang Yarahmadi
خروجی نوشته ها خروجی دیدگاه ها